Obecnie rodzajów prezerwatyw jest naprawdę cała masa. Na aptecznych i sklepowych półkach znajdziemy już nie tylko plemnikobójcze czy smakowe, ale również wiele innych. Czym należy kierować się podczas wybierania najlepszych prezerwatyw? Które prezerwatywy zapewniają najwięcej przyjemności z uprawiania seksu? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Co warto wiedzieć o prezerwatywach?

Prezerwatywy to najczęściej używany w naszym kraju środek antykoncepcji. Jest wybierany znacznie częściej niż tabletki antykoncepcyjne czy stosunek przerywany. Skuteczność prezerwatyw jako metody zapobiegania niechcianej ciąży jest dość wysoka – utrzymuje się na poziomie 85-98 procent. Popularność prezerwatyw nieustannie rośnie, gdyż producenci cały czas wprowadzają nowe rozwiązania, dzięki którym zapewniają one jeszcze lepsze doznania w trakcie uprawiania seksu oraz skuteczniejszą ochronę przed zajściem w niechcianą ciążę. Należy jednak wiedzieć o tym, że skuteczność prezerwatyw jest niższa aniżeli tabletek antykoncepcyjnych. Mimo tego, mają sporo zalet.

Przede wszystkim podstawowa zaleta prezerwatyw polega na tym, iż jako jedyny środek antykoncepcji zapewnia ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową takimi jak rzeżączka, HIV i wiele, wiele innych. Dodatkowo, stosowanie prezerwatyw nie wywołuje żadnych niepokojących efektów ubocznych. Jedyna sytuacja w której mogą pojawić się niepokojące objawy, ma miejsce wtedy, gdy mężczyzna lub kobieta mają uczulenie na lateks. W takim przypadku nie ma powodów do obaw, gdyż wystarczy sięgnąć po prezerwatywy innego rodzaju. Prezerwatywy nielateksowe są równie skuteczne. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, obecnie liczba rodzajów prezerwatyw jest naprawdę ogromna. Znajdziemy zarówno prezerwatywy silikonowe, niesilikonowe, zapachowe, bezzapachowe, cienkie, grube, nawilżające itd. Dokładną charakterystykę najpopularniejszych rodzajów prezerwatyw zamieściliśmy poniżej.

Prezerwatywy plemnikobójcze

Prezerwatywy plemnikobójcze zawierają starannie dobrane substancje, które odpowiadają za unicestwianie plemników, takie jak nonoksynol-9. Ta substancja jest najczęściej spotykana w prezerwatywach plemnikobójczych. Ta oraz inne substancje to specjalne związki chemiczne odpowiadające za unieszkodliwianie plemników. Ich zdolności ruchowe są wtedy znacząco ograniczone. Jednocześnie taka prezerwatywa nie uszkadza materiału genetycznego zawartego w spermie, dlatego jeżeli mimo zastosowania ochrony doszłoby do skutecznego zapłodnienia, płód nie zostałby obciążony żadnymi groźnymi wadami genetycznymi. Decydując się na zakup prezerwatyw plemnikobójczych trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż zawarte w nich substancje plemnikobójcze nie są zbyt skuteczne. Z tego powodu niewiele par decyduje się na zakup prezerwatyw z dodatkiem środka plemnikobójczego.

Prezerwatywy lateksowe

To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj prezerwatyw w Polsce. Lateks to koloidalny roztwór naturalnego kauczuku. Ten typ prezerwatyw cechuje prosta budowa oraz gładka powierzchnia. Na końcu znajduje się zbiorniczek, który ma za zadanie zebrać cały ejakulat. W większości przypadków w sklepach można znaleźć prezerwatywy lateksowe w rozmiarze standardowym, czyli takim, który jest dopasowany do statystycznych, średnich rozmiarów penisa.

Klasyczna długość takiej prezerwatywy wynosi 18 centymetrów. Aby zwiększony został komfort stosowania prezerwatywy, pokrywane są one lubrykantem. Prezerwatywę stosuje się do tradycyjnego seksu dopochwowego. Stosowanie takich prezerwatyw poleca się zarówno osobom, które nie mają doświadczenia w sferze seksualnej jak i tym, którym zależy na tym, aby seks nie sprawiał żadnych niespodzianek.

Prezerwatywy smakowe

Prezerwatywy smakowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej wykorzystuje się je do seksu oralnego, ale także do zbliżeń klasycznych. Zastosowanie takiej prezerwatywy w seksie oralnym jest dość istotne, gdyż warto wiedzieć o tym, że w ramach tej formy uprawiania miłości również można zakazić się wirusem HIV.

Give a Comment