Seks oralny to jeden z najpopularniejszych rodzajów uprawiania miłości. Polega ona na tym, że pieszczone są narządy płciowe przy użyciu ust i języka. W większości przypadków seks oralny jest uprawiany w ramach gry wstępnej przed stosunkiem dopochwowym. Zdarza się, że u niektórych par seks oralny jest pełnym aktem seksualnym. Warto wiedzieć, że mimo tego iż seks oralny w 100% chroni przed zajściem w ciążę, jednak jednocześnie wiąże się z ryzykiem zarażenia się jedną z chorób przenoszonych drogą płciową. Z tego względu specjaliści zalecają, aby uprawiać seks oralny z użyciem prezerwatywy. Wówczas ma się gwarancję, że nie dojdzie do zarażenia groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Oto wszystko, co warto wiedzieć na temat seksu oralnego. 

Seks oralny – co warto o nim wiedzieć?

Seks oralny to forma uprawiania seksu nazywana zamiennie miłością francuską oraz fellatio. Polega ona na tym, że sfery erogenne u partnerów pieszczone są z wykorzystaniem języka i ust. Seks oralny to nie tylko pieszczenie penisa, ale również pochwy. Partnerzy mogą zaspokajać swoje potrzeby seksualne za pomocą miłości francuskiej wzajemnie. W przypadku oralnych pieszczot pochwy nazywa się to cunnigulus. Mimo tego, iż seks oralny wzbudza ogromne kontrowersje, wielu mężczyzn nie wyobraża sobie udanego seksu bez pieszczot ich członka przez kobietę. Należy jednak pamiętać o tym, że seks oralny koniecznie musi odbywać się za zgodą obojga partnerów. Jeżeli którakolwiek ze stron odczuwa jakieś obawy czy niechęć do fellatio, należy z tego zrezygnować. Dodatkowo warto wiedzieć, że wielu mężczyzn pod wpływem pieszczot oralnych osiąga orgazm zakończony wytryskiem. 

Na czym polega fellatio?

Fellatio to pieszczenie penisa przez kobietę, czyli jedna z form seksu oralnego. Specjaliści od seksu zalecają, aby oralne pieszczenie penisa rozpocząć od małych pocałunków. Najbardziej czułe miejsce w okolicach penisa to żołądź. Kobieta powinna skupiać się zwłaszcza na tym miejscu. To tutaj należy członka delikatnie lizać językiem oraz ssać. Tempo uprawiania seksu oralnego zazwyczaj jest wyznaczane przez partnera, jednak może on zdecydować się równie dobrze na przekazanie pełnej inicjatywy swojej kobiecie. Oprócz pieszczenia penisa kobieta może również zdecydować się na masowanie jąder i pośladków, jednak nie wszyscy mężczyźni są tym zainteresowani. Penis może być stymulowany nie tylko ustami czy językiem, ale również za pomocą ręki. Wytrysk może nastąpić do ust lub na ciało partnerki w zależności od tego, co ustalą partnerzy przed rozpoczęciem współżycia.

Oralne pieszczenie pochwy, czyli cunnigulus

Zapewnienie przyjemności oralnej może działać w dwie strony. Panowie mogą pieścić swoimi ustami i językiem okolice pochwy. Ten rodzaj francuskiej miłości określa się jako cunnigulus. Mężczyzna powinien lizać i ssać łechtaczkę. Są to niezwykle wrażliwe sfery erogenne w ciele kobiety, o których każdy mężczyzna powinien pamiętać podczas uprawiania seksu. Jednocześnie z pieszczotami oralnymi partner może muskać brzuch lub pośladki swojej partnerki, a potem wsunąć język do wnętrza pochwy. Kobieta poczuje się jak w siódmym niebie, a jej orgazm będzie wyjątkowy.

Rimming – pieszczenie odbytu

Najwięcej kontrowersji wywołuje rimming, czyli lizanie odbytu partnera lub partnerki. Zdecydowana większość osób słysząc o takiej formie uprawiania miłości jest obrzydzona, gdyż uważa, że tego typu doznania byłyby wyjątkowo niekomfortowe. Warto jednak wiedzieć o tym, że okolice odbytu są niezwykle silnie unerwione. Oznacza to, że stymulacja seksualna tych sfer może spowodować, iż osiągniemy wyjątkowo mocny orgazm. Na tę formę kontaktu oralnego znacznie częściej decydują się panie. Co zrobić, aby rimming zapewnił jak najwięcej satysfakcji i radości? Przed uprawianiem tej formy miłości należy przede wszystkim się wyluzować oraz wprawić w pogodny nastrój. Partnerka lub partner powinna położyć się na brzuchu, a następnie nieco podnieść nogi. Penetracja odbytu będzie wtedy głębsza i zapewni niesamowite doznania.

Give a Comment